Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
«Телефон довіри» Апарату РНБО України з протидії контрабанді та корупції на митниці
04.12.2019
Олексій Данілов: Збільшення фінансування сектору безпеки і оборони є пріоритетом для Президента України Володимира Зеленського

Закон про державний бюджет на 2020 рік, переданий на підпис Президентові України, передбачає, що фінансування сектору безпеки і оборони зросте на 33,8 млрд грн у порівнянні з поточним роком, і становитиме 5,45% від ВВП. На цьому наголосив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Секретар Ради заявив, що фінансування сектору безпеки і оборони України для Глави держави є пріоритетом. За його словами, видатки для потреб сил оборони за наполяганням Президента України вперше відповідно до закону про національну безпеку передбачені на рівні 3% від ВВП.

О. Данілов також нагадав, що 2 листопада ц.р. РНБО України ухвалила рішення «Про пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України», уведене в дію Указом Президента України №795/2019.

Цей документ, який став основою для відповідних бюджетних показників, передбачає фінансування потреб сектору безпеки і оборони України в обсязі не менше 245 801,8 млн грн. «Ці видатки дозволять органам сектору безпеки і оборони України повною мірою виконати завдання із забезпечення обороноздатності та державного суверенітету», - наголосив Секретар Ради, додавши, що фінансові ресурси мають бути ними використані належним чином.

О. Данілов зазначив, що ухваленню рішення РНБО України передувало багато зустрічей і нарад, остання з яких, за його словами, «відбулася у кабінеті Президента України Володимира Зеленського».

Уряд має вжити у наступному році заходів щодо забезпечення першочергового фінансування діяльності суб'єктів сектору безпеки і оборони України за такими пріоритетними напрямами, як, зокрема, розвиток сектору безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО, а також виконання заходів із розробки, підготовки виробництва та закупівлі нових зразків озброєння і військової техніки.

За словами О. Данілова, до пріоритетних напрямів фінансування також віднесено, зокрема, посилення системи протиповітряної оборони держави, реалізація державної політики у сфері кібербезпеки, виконання Національної розвідувальної програми на 2016 - 2020 роки, посилення контррозвідувального захисту та боротьби з тероризмом і диверсійною діяльністю.